Πληρωσε το κακο τριτο δεκαλεπτο και λυγισε στην Ευκαρπια ο ΓΑΣ

ΠΣ Ευκαρπίας –ΓΑΣ Κομοτηνή 86-72

Ένα κακό τρίτο δεκάλεπτο ήταν αρκετό ώστε να κάνει την ζημιά στον ΓΑΣ Κομοτηνή, που γνώρισε την ήττα από την Ευκαρπία με 86-72. Η ομάδα του Νεοκλή Λεμονίδη για ένα ημίχρονο ήταν πολύ καλή και δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να ξεφύγουν στο σκορ. Όλα όμως άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο, όπου οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι, οι παίχτες του ΓΑΣ κόλλησαν σε άμυνα και επίθεση επιτρέποντας στην Ευκαρπία να ξεφύγει στο σκορ τρέχοντας ένα επιμέρους σκορ 24-13.

Η Ευκαρπία που προερχόταν από 3 σερί ήττες, συνέχισε να αποτελεί τον «κακό δαίμονα» του ΓΑΣ Κομοτηνή, καθώς στις τελευταίες 6 αναμετρήσεις έχει σημειώσει ισάριθμες νίκες με τον ΓΑΣ να στρέφει την προσοχή του στα δύο εντός έδρας παιχνίδια που έχει με αντίπαλο τα Φάρσαλα και την Καβάλα, δύο ποιοτικές ομάδες που όμως έχουν τρωτά σημεία.

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 86-72

Τα δεκάλεπτα: 22-17, 42-39, 66-52, 86-72

Διαιτητές: Παπαπέτρου Π.-Ξέρας-Καρακώστας

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Πρεδάρης, Τουλούπης 6, Χαρτόπουλος, Γκαβέζος 20(1), Βαρίτης 15(4), Χατζημιχαηλίδης 4, Χολέβας 9, Ουλουσίδης 6, Απιδόπουλος 4, Πλεξίδας 14(1), Χατζίδης 2, Κιούρκας 6.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 15(3), Παλάσκας 9(3), Καρκατσέλης 3(1), Γκιρίτσης, Λεχούδης 6, Κουτσοβασίλης 16(2), Μαγουλάς 9(1), Παπανδρεόπουλος 2, Σπέντζος 12, Χαλίλ.