«Λυγισε» στην παραταση ο ΓΑΣ στα Γρεβενα

Πρωτέας Γρεβενών – ΓΑΣ Κομοτηνή 86-79 (κ.δ. 67-67)

Παρότι έκανε υπερπροσπάθεια και βρέθηκε μία ανάσα από μία τεράστια εκτός έδρας νίκη, ο ΓΑΣ Κομοτηνή δεν τα κατάφερε και λύγισε στην παράταση από την ομάδα των Γρεβενών με 86-79.

Η ομάδα του Νεοκλή Λεμονίδη, δεν άφησε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης στους γηπεδούχους να πάρουν προβάδισμα ασφαλείας και κατάφερε στο τέλος της τρίτης περιόδου να πάρει το προβάδισμα. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο ΓΑΣ με την εικόνα στο παρκέ έδειχνε πως ελέγχει την αναμέτρηση με την κανονική διάρκεια να ολοκληρώνεται με τις δύο ομάδες τελικώς να είναι ισόπαλες με 67-67.

Στο επιπλέον πεντάλεπτο, ο ΓΑΣ έμεινε από δυνάμεις δίνοντας την δυνατότητα στους γηπεδούχους να σημειώσουν 19 πόντους και να πάρουν τη νίκη με 86-79.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 86-79 (67-67)
Τα δεκάλεπτα :  15-12, 33-31, 48-53, 67-67 (κ.αγ), 86-79
Διαιτητές :  Ταρενίδης Στ.-Σιταρίδης-Δέλλας
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας, Σισμάνης 2, Μαλούτας 23 (5), Μιχαηλίδης 13 (2), Βλάχος 9. Μπέσσας 4, Τακίδης 5(1), Μαλιούρας 6, Μακρής 5 (1), Πεχλιβανίδης 6(2), Κλωναράς 14(1),Συλλάκος.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 23(2), Μαστροδημήτρης 8, Παλάσκας 15 (5), Λεχούδης 5, Κουτσοβασίλης 15 (4), Παπανδρεόπουλος 1 , Χαλίλ 1, Τσούμπρης , Καρκατσέλης, Σπέντζος 11(1),Γκουζελίδης ,Κάλτσος .