Ηττα για τον ΠΑΟΚ Κοσμιου, στην κορυφη της βαθμολογιας ο Νεστος Χρυσουπολης!

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής και η βαθμολογία.
Το μεσημέρι της Κυριακής πραγματοποιήθηκε η 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας, η οποία ολοκληρώθηκε με απολογισμό τέσσερις νίκες γηπεδούχων και τρείς φιλοξενούμενων ενώ δεν σημειώθηκε κανένα ισόπαλο αποτέλεσμα.

Στο ντέρμπι της Ξάνθης ο Άρης Αβάτου πήρε τη νίκη απέναντι στον Ορφέα Ξάνθης επικρατώντας με σκορ 1-0 χάρη σε τέρμα του Κουτσούμπα στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης με τους φιλοξενούμενους να έχουν παράπονα για την φάση του τέρματος.

Στο Δημοτικό γήπεδο Χρυσούπολης ο Κεραυνός Πέρνης επικράτησε του ΠΑΟΚ Κοσμίου με σκορ 1-0 χάρη σε τέρμα του Τζιβανόπουλου στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης. Άδικη ήττα για το Κόσμιο που στάθηκε πολύ καλά απέναντι σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο και μάλιστα θα μπορούσε αν είχε περισσότερο καθαρό μυαλό στην επίθεση να πάρει και τη νίκη.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο Νέστος Χρυσούπολης πήρε πολύτιμο διπλό στην έδρα του Πανσερραϊκού με 1-2, αποτέλεσμα που τον έφερε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Εμφατικό διπλό για την Καβάλα που επικράτησε εύκολα με 0-6 του Εθνικού Σιδηροκάστρου.

Δύσκολη νίκη για το Παραλίμνιο με 0-1 στην έδρα της ΑΕ Καλαμπακίου που παρέμεινε χαμηλά στον πίνακα της βαθμολογίας.

Τέλος ο Αλέξανδρος Κιλκίς συνέχισε με νίκη επικρατώντας με 3-1 του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, ενώ ίδιο σκορ σημειώθηκε στο Οφρύνιο με τον Αετό Ορφανού να κερδίζει με 3-1 την Ασπίδα Ξάνθης.