Ηττα για τον ΓΑΣ στον Ευοσμο, “απεδρασε” απο την Καλαμαρια η πρωτοπορος Ευκαρπια!

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική
Με τα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το απόγευμα της Κυριακής το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής μπάσκετ με την ομάδα του ΓΑΣ να γνωρίζει ήττα στις λεπτομέρειες από τον Αίαντα Ευόσμου στη Θεσσαλονίκη, ενώ την πρωτοπόρο Ευκαρπία να περνάει νικηφόρα από την έδρα του Απόλλων Καλαμαριάς επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του ακλόνητου φαβορί για την πρώτη θέση.

Στην Καλαμαριά λοιπόν η Ευκαρπία μολονότι τα βρήκε…σκούρα απέναντι στον Απόλλωνα κατάφερε να πάρει μία δύσκολη νίκη στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και να αυξήσει την διαφορά στην βαθμολογία από τον ΓΑΣ και τον Πολύγυρο.

Ήττα μετά από αρκετό καιρό για την ομάδα του ΓΑΣ που ηττήθηκε στον Εύοσμο από τον τοπικό Αία με σκορ 75-70, όμως το σύνολο του κ.Λεμονίδη παραμένει στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας έναν βαθμό διαφορά από τον τρίτο Πολύγυρο που “απέδρασε” από την έδρα της ΔΕΚΑ με σκορ 72-73.

Πολύ σημαντική νίκη για την Ασπίδα Ξάνθης που επικράτησε με 76-59 του Αστέρα Σίνδου, ενώ οδυνηρή ήττα με 54-57  από τον Ζέφυρο δέχτηκε ο Λεύκιππος με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να προσπερνάει τους Ξανθιώτες στην βαθμολογία.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο ΒΑΟ πέρασε εύκολο απόγευμα στην έδρα των Μουδανιών επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 58-88.