Γ΄ Εθνικη: Φιναλε με νικες για Σιδηροχωρι και Προσκυνητες

"Αποχαιρέτησαν" με ψηλά το κεφάλι την Γ΄ εθνική κατηγορία!

Για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' εθνικής κατηγορίας, Δόξα Προσκυνητών και Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου “έκλεισαν” με νίκες τις υποχρεώσεις τους για το πρωτάθλημα και “αποχαιρέτησαν” έτσι με το κεφάλι ψηλά την επαγγελματική κατηγορία.

Στο γήπεδο της ΕΠΣ οι Προσκυνητές υποδέχτηκαν τον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 3-1 και να παίρνουν μια εύκολη νίκη σ΄ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι και για τις δύο ομάδες.
Ο Μόσχος άνοιξε το σκορ για την Δόξα στο 7ο μόλις λεπτό και στο 20' ο Παγώνης μ΄ένα όμορφο σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.
Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 στο 45' χάρη σε κεφαλιά του Γκλαβίνη, ενώ στο 90' ο Κελεσίδης σημείωσε το τελικό 3-1.

Το αήττητο της έδρας του Άρη Αβάτου “έσπασε” η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου που πραγματοποίησε την καλύτερη φετινή της εμφάνιση επικρατώντας με 0-3 παρά τις ελλείψεις που είχε αλλά και το γεγονός ότι έχει ήδη υποβιβαστεί στις ερασιτεχνικές κατηγορίες.
Το σκορ για την ομάδα της Κομοτηνής άνοιξε ο Λάζαρος Στοΐνοβιτς στο 30', ο Ανυφαντάκης στο 80ο λεπτό έκανε το 0-2 ενώ ο Αλεξακούδης στο 91' έγραψε το τελικό 0-3.
Αυτή ήταν η 5η φετινή νίκη για την ομάδα του Ζόραν Στοΐνοβιτς που όμως “ξύπνησε” αργά και δεν κατάφερε να πετύχει τον στόχο της παραμονής.