Φιναλε επιπεδου Ευρωλιγκα στο Αιας Κομοτηνης – Δημοκριτειο

Στο τέλος χαμογέλασε ο Αίαντας μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι

Η αναμέτρηση της χρονιάς πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής με τον Αίαντα να χαμογελά στο τέλος και να παίρνει τη νίκη με 79-77 μετά από ένα απίστευτο παιχνίδι.

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα ο Αίας Κομοτηνής πήρε τη νίκη με τρίποντο του Πιπιλιού 4’’ πριν το τέλος το οποίο έδωσε προβάδισμα 3 πόντων στην ομάδα του (79-76). Στην προσπάθεια του Σκουτέλη για 3 πόντους, οι αμυντικοί του Αίαντα υπέπεσαν σε φάουλ με τον πλέι μέικερ των «Φοιτητών» να αστοχεί τελικώς στις 2 από τις 3 χάνοντας την ευκαιρία να οδηγήσει το παιχνίδι σε δεύτερη παράταση.

Νωρίτερα, ένα τρίποντο του Μπέγκο 2’’ πριν το τέλος έστειλε το παιχνίδι στην παράταση διαμορφώνοντας το 67-67 που ήταν το σκορ της κανονικής διάρκειας.

Αναλυτικά στο φύλλο του ΠτΘ της Τρίτης…

Θα ακολουθήσει φωτορεπορτάζ και βίντεο από τα τελευταία δραματικά δευτερόλεπτα της παράτασης.