ΕΠΣ Θρακης: 2η Αγωνιστικη Α΄Ερασιτεχνικης κατηγοριας

Τα αποτελέσματα και η Βαθμολογία της 2ης αγωνιστικής της A΄ ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης

Το Σάββατο 8 Οκτωβρίου διεξήχθη η 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης στην οποία σημειώθηκαν 17 τέρματα.
Στο πιο σημαντικό παιχνίδι της αγωνιστικής στην Αίγειρο ο τοπικός Αστέρας  έκανε το δύο στα δύο υποχρεώνοντας την Ελπίδα Σαπών στην δεύτερη συνεχόμενη νίκη της.
Ο Αστέρας Αιγείρου επικράτησε με σκορ 2-1 με ανατροπή.
Ο Πασχάλης για την Ελπίδα έκανε το 0-1 στο 14΄για να απαντήσει ο Αστέρας στο δεύτερο μέρος μέσα σε 2  λεπτά.
Ο Τροκάνας στο 46΄ισοφάρισε σε 1-1 και ο Καρασταύρου στο αμέσως επόμενο λεπτό έκανε το 2-1.
Στο άλλο σημαντικό ματς της αγωνιστικής στο μοναδικό που δεν είχαμε γκολ, Δόξα Σώστη και Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 σε ένα μέτριο παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα.
Στο Κόσμιο ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε και πήρε μια αγχωτική νίκη επί του  Ορφέα Στρύμης με σκορ 1-0.
Το γκολ πέτυχε στο 88΄ο Φλέγγας.
Την δεύτερη του σερί νίκη πέτυχε και ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου που στο γήπεδο του επικράτησε άνετα του Ορφέα Ξυλαγανής με 4-0.
Στο 3΄ο Γκιρετλί Ναζίφ με προβολή έκανε  το 1-0, το 2-0 πέτυχε ο Νεαζή Αλή, ο Αντωνιάδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι  το 3-0 και ο Νεαζή Αλή στο 79΄θα πετύχει το δεύτερο του προσωπικό του τέρμα διαμορφώνοντας το 4-0.
Νικηφόρα συνέχησε και στην δεύτερη αγωνιστική η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου που εντός έδρας κέρδισε σχετικά δύσκολα την Ένωση Ασωμάτων με 2-1.
Ο Γιαννακίδης στο 16΄ έκανε το 1-0 και στο 23΄ο Μαυρόπουλος το 2-0.
Για του φιλοξενούμενους μείωσε ο Μουσταφά Ο.
Τέλος στο γήπεδο των Σαπών η Δόξα Γρατινής πήρε την πρώτη της νίκη  στο πρωτάθλημα  με το σκορ της αγωνιστικής 0-6 τον Ηρακλή.