“Εκλεισε” η εξαδα με την Αναγεννηση Παγουριων στα playoff!

Το σχόλιο της ημέρας
Με τις αναμετρήσεις της 21ης (και τελευταίας) αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα της Α' ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης.

“Απόδραση” στις καθυστερήσεις του αγώνα για τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάμου από την έδρα των Προσκυνητών που αντιστάθηκαν σθεναρά στο σύνολο του Νίκου Μπαχαρίδη, όμως δεν κατάφεραν να αποσπάσουν κάποιον βαθμό γνωρίζοντας την ήττα με 1-2.

Νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου απέναντι στην Αναγέννηση Παγουρίων με σκορ 3-1. Οι φιλοξενούμενοι παρά την ήττα σφράγισαν στην συμμετοχή τους στα πλέι οφ του πρωταθλήματος μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα ανάμεσα στην Δόξα Γρατινής και την Βιστωνίδα Κοπτερού με σκορ 2-2.

Εύκολη νίκη με 4-0 πέτυχε ο Πανθρακικός κόντρα στον Ορφέα Στρύμης στο τελευταίο του εντός έδρας παιχνίδι για την κανονική διάρκεια. Ανοιχτό παιχνίδι στο ΔΑΚ με τους φιλοξενούμενους να συμβάλλουν καθοριστικά σε αυτό αποφεύγοντας το παιχνίδι σκοπιμότητας και καθυστερήσεων.

Επιστροφή στις νίκες για την Δόξα Σώστη που επικράτησε με 2-0 της Ξυλαγανής και έκανε αποφασιστικό βήμα τετράδας.

Τέλος ισόπαλο με 0-0 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Σπάρτακο και την Ελπίδα Σαπών, σκορ το οποίο φαίνεται να απομακρύνει την ομάδα του κ.Χαριτόπουλου από τον στόχο της τετράδας, ο οποίος βέβαια δεν έχει κανένα απολύτως νόημα δεδομένου ότι υπάρχουν τα πλέι οφ.