Σερι επιτυχιων του Θρακα Ιππεα στο Πρωταθλημα Ποδηλασια Δρομου Βορειου Ελλαδος

Διεξήχθη στην Ιερισσό της Χαλκιδικής

Στην Ιερισσό, στην πανέμορφη Χαλκιδική, διεξήχθη για τρίτη συνεχόμενη φορά το πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου βορείου Ελλάδος  και ο Αθλητικός Ποδηλατικός Σύλλογος Κομοτηνής «Θράκας Ιππέας» ήταν εκεί.

Διαρκείς επιθέσεις, έντονες εναλλαγές ρυθμού, συνεχές κυνηγητό της πρώτης θέσης, δυνατές ανηφορο-κατηφόρες, ατέλειωτες ευθείες ήταν τα κύρια σημεία της διαδρομής των 100 χλμ., με τον νικητή να κρίνεται στο σπριντ στα τελευταία μέτρα και την αγωνία στο κατακόρυφο.

Την πρώτη θέση της διοργάνωσης ο κ. Κώστας Κωνσταντινίδης, της ομάδας «1000 Dentra Cycling Team» ωστόσο οι ποδηλάτες του Θράκα Ιππέα κατέλαβαν την 2η, 3η, 5η και 6η θέση, αποδεικνύοντας τη δύναμη της προσπάθειας, το φιλότιμο του αγώνα και το ομαδικό πνεύμα που διακατέχει τους αθλητές του συλλόγου της πόλης μας.