Pre League: Αγγιξε το break στη Μικρα η ΑΕ Κομοτηνης αλλα…

Ήττα στο tie break για την ομάδα της ΑΕ Κομοτηνής

Έφτασε κοντά στην πηγή αλλά νερό δεν ήπιε η ΑΕ Κομοτηνής που ηττήθηκε στο tie break από τον Άρη και πλέον θέλει πάση θυσία τη νίκη στο κλειστό του 2ου Λυκείου Κομοτηνής ώστε να οδηγηθεί η σειρά σε τρίτο παιχνίδι.

Ο αγώνας είχε τρομερή εξέλιξη με τον Άρη να παίρνει το πρώτο σετ με 25-20 αλλά η ΑΕΚ απάντησε κατακτώντας το δεύτερο με 18-25. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν εκ νέου αντίδραση κατακτώντας το τρίτο σετ άνετα με 25-13 για να πάρει το τέταρτο η ομάδα της Κομοτηνής με 23-25 και να οδηγήσει την αναμέτρηση στην ψυχοφθόρα διαδικασία του tie break.

Εκεί αν και ισοφάρισε σε 13-13 από εκεί που ήταν πίσω στο σκορ μρ 10-5 τελικώς με δύο προσωπικούς πόντους του Μπρουνέτ ο Άρης κατέκτησε το σετ με 15-13 και τη νίκη!