Νεα εντος εδρας ηττα για την ΑΕ Κομοτηνης

Υπέκυψε στην ανωτερότητα του Πήγασου Πολίχνης

Δείχνοντας πως ψάχνει ακόμα αγωνιστική ταυτότητα, η ΑΕ Κομοτηνής γνώρισε δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα από τον Πήγασο Πολίχνης με 0-3.

Ο Ηλίας Κρεούζης ξεκίνησε στην βασική εξάδα τους Γκόνα, Χατζόπουλο στη θέση των Ανδρεάδη, Ποιμενίδη αντίστοιχα. Ο Πήγασος μπήκε πιο ψυχωμένα κατακτώντας το σετ με 19-25.

Στο δεύτερο σετ η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα, φτάνοντας να προηγηθεί με 10-6 αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν παίρνοντας το προβάδισμα με 11-13 αναγκάζοντας τον Κρεούζη να καλέσει εσπευσμένα τάιμ άουτ. Τα προβλήματα στην υποδοχή συνεχίστηκαν με τον Πήγασο να παίρνει προβάδισμα 5 πόντων (12-17) και τον Κρεούζη να ρίχνει στη μάχη τους Ανδρεάδη, Δουκίδη, Κοβάτσεφ. Η εικόνα δεν άλλαξε φτάνοντας δίκαια στο 0-2 με 18-25.

Η ΑΕ Κομοτηνής συνέχισε να είναι νευρική δίνοντας την ευκαιρία στον Πήγασο να προηγηθεί με 3-8. Με ψυχραιμία και πλουραλισμό στην επίθεση, ο Πήγασος έφτασε φυσιολογικά βάσει εικόνας στο 3-0 με 25-20.