Κυπελλο ΕΠΣ Θρακης: Τα αποτελεσματα των ημιτελικων

Ανοιχτοί λογαριασμοί στις επαναληπτικές αναμετρήσεις

Συναρπαστικοί ήταν οι πρώτοι ημιτελικοί στην ΕΠΣ Θράκης που κρίθηκαν στο φινάλε. Στο Σιδηροχώρι ο Ορφέας Στρύμης προηγήθηκε με 0-1 στο ημίχρονο αλλά η Δόξα Ν. Σιδηροχώριου έκαμε την ανατροπή σε λιγότερο από 10΄ επικρατώντας με 2-1 με την ρεβάνς να είναι ανοιχτή.

Στο άλλο ματς στο γήπεδο της ΕΠΣ Θράκης, ο Πανθρακικός με αρκετές αλλαγές και σχεδόν την β’ ομάδα ενόψει του αγώνα με την Καβάλα, βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Κ. Αγροκώστα στο πρώτο μέρος και ισοφάρισε με γκολ του Βελή Χακάν στις καθυστερήσεις σε 1-1. Η ομάδα του Βασίλη Χαριτόπουλου ήταν εντυπωσιακή,  οι ποδοσφαιριστές του έπαιξαν παθιασμένα και έχασαν 4 κλασσικές ευκαιρίες για να πάρουν προβάδισμα πρόκρισης απέναντι στον Πανθρακικό, που το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις επιβεβαιώνοντας τον άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου.

Τα αποτελέσματα των Ημιτελικών του κυπέλλου ΕΠΣ Θράκης:

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ορφέας Στρύμης 2-1 (65′ Δημητριάδης, 73′ Γιωτης- 43′ Χαλατης)

Ελπίδα Σαπών – Πανθρακικός 1-1 (28′ Κ. Αγροκώστας – 92′ Βελή Χακάν)