Komo Basket League: Ο τιτλος κατεληξε για δευτερη συνεχομενη χρονια στην Ξανθη

Η ΛΕΞΑΒΕΞ ήταν η θριαμβεύτρια του τελικού

Η ΛΕΚΑΒΕΞ, η ομάδα της γειτονικής Ξάνθης, ήταν η μεγάλη νικήτρια της φετινής Komo Basket League καθώς επικράτησε στον τελικό των Απαράδεκτων με 80-67 σε έναν πολύ ανταγωνιστικό αγώνα, εφάμιλλο της αξίας των αγωνιζομένων.

Η ομάδα της Ξάνθης έχοντας τα ηνία σχεδόν από το πρώτο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης, έβρισκε τις λύσεις σε κάθε προσπάθεια των Απαράδεκτων να μπουν στη διεκδίκηση του αγώνα, με αποτέλεσμα να έρθει φυσιολογικά βάσει εξέλιξης το τελικό 80-67.

Νικητές και ηττημένοι αγκαλιάστηκαν μετά το τέλος του αγώνα και έστειλαν ένα μήνυμα πως ο αθλητισμός ενώνει. Παράλληλα όλοι ευχήθηκαν να συνεχίσει ο θεσμός με την ίδια αγάπη από τους διοργανωτές και συμμετέχοντας.

Την Τρίτη θέση κατέκτησε ο Ποντιακός BC που επικράτησε της ομάδας των Σαπών στον μικρό τελικό. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες στη διοργάνωση, καθώς σε αυτούς τους αγώνες σημασία έχει η θέληση και η συμμετοχή.