Ηττα εντος προγραμματος για την ΑΕ Κομοτηνης

Ηττήθηκε από την πρωτοπόρο Σκύδρα με 3-0

Η ΑΕ Κομοτηνής γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον Αριστοτέλη Σκύδρας για την 6η αγωνιστική της Pre League.

Η ομάδα του Ηλία Κρεούζη έφτασε κοντά στο 0-1, καθώς προηγήθηκε με 23-24 ωστόσο 2 συνεχόμενα λάθη έδωσαν το σετ στους γηπεδούχους.

Μετά από εκεί οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και κατέκτησαν τα επόμενα δύο σετ με ευκολία.

Η ήττα αυτή ήταν εντός προγράμματος σε αντίθεση με τη νίκη άνευ αγώνα του Πιερικού στην Ορεστιάδα , καθώς ο Άθλος είχε 4 κρούσματα κορωνοϊού.

Η ΑΕ Κομοτηνής αγωνίστηκε χωρίς τον Σέρβο ακραίο Ιγκόρ Σούμποτιτς με τους Αρμπιρό, Χατζόπουλο να προσπαθούν να καλύψουν το κενό του.

Κορυφαίος για την ομάδα της Κομοτηνής ο Ματέους Αραούχο, ο οποίος έκανε υπερπροσπάθεια για να ανατρέψει την εις βάρος κατάσταση της ομάδας του.