Ηττα απο τον Αρη για την ΑΕ Κομοτηνης

Η ομάδα της Κομοτηνής έμεινε στους 3 βαθμούς

Δεν κατάφερε να φύγει από τη Θεσσαλονίκη με θετικό αποτέλεσμα η ΑΕ Κομοτηνής, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 από τον Άρη στην 5η αγωνιστική της Pre League. Η ομάδα του Ηλία Κρεούζη με την ολοκλήρωση του α΄ γύρου έχει μαζέψει 3 βαθμούς και θέλει σκληρή δουλειά ώστε να αποφύγει να μπλέξει σε περιπέτειες.

Στο πρώτο σετ, η ομάδα της Κομοτηνής έδειξε κάποια καλά σημάδια ωστόσο στο τέλος ξέμεινε από λύσεις. Το δεύτερο σετ ήταν πολύ κακό ενώ το τρίτο κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τους γηπεδούχους τελικώς να παίρνουν τη νίκη.

Α.Σ. Άρης – Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής 3-0 (25-22, 25-16, 26-24)

Διαιτητές: Μαυρίδης, Τοσουνίδης, Γραμματεία: Τερζή, Παρατηρητής: Μιχελινάκης.

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Γκόρτσανιουκ, Πεντίδης, Άλμπο, Μπρουνέτ, Καρατζάς, Γραμμενούδης / Τσαδήμας (λ), Γκρουμούσας (λ), Γιαμακίδης, Μανωλάκης, Κάββουρας, Σακκάς, Μάντζιος.

Μ.Γ.Σ.Α.Ε. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Ηλίας Κρεούζης): Ανδρεάδης, Κυριακίδης, Αραούχο, Ζαΐμης, Παπάζογλου, Σούμποτιτς / Ποιμενίδης (λ), Γκόνας, Δουκίδης, Αρμπυρός, Κοβάτσεβ, Χατζόπουλος.