Γ’ Εθνικη: Λυτρωση για Πανθρακικο στο 95′

Νίκη με επική ανατροπή για την ομάδα της Κομοτηνής

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Πανθρακικός έκανε επική ανατροπή και επικράτησε του Βύρωνα Καβάλας με 2-1.

Σκόρερ για την ομάδα της Κομοτηνής ο Γιαννακιτσίδης στο 78′ και ο Βάσκος στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Στο πρώτο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Μπαχαρίδη παρουσιάστηκαν νωθροί ενώ αντίθετα οι παίχτες του Βύρωνα Καβάλα ήταν απόλυτα διαβασμένοι και η υπεροχή τους «καρποφόρησε» στο 29΄ με κεφαλιά του Ναουμίδη. Στο 42΄ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε παράβαση πάνω στο Σιδηρόπουλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανθρακικός ανέβασε την απόδοση του και πίεσε με στόχο το γκολ της ισοφάρισης που ήρθε μετά από ωραία προσπάθεια του Βάσκου στο 78΄, με τον Αθανασίου να αποσοβεί αρχικά τον κίνδυνο ωστόσο ο Γιαννακιτσίδης έφερε το παιχνίδι στα ίσα σκοράροντας εξ επαφής!

Η «Λύτρωση» ήρθε στο 95′ , όταν ο Βάσκος με άπιαστο σουτ χάρισε το τρίποντο στον Πανθρακικό, με τους παίκτες να γίνονται και το προπονητικό επιτελείο να γίνονται ένα «κουβάρι» γιορτάζοντας αυτήν την σπουδαία νίκη!

Πανθρακικός (Ν.Μπαχαρίδης): Κοτσάκης, Καλογρανάς, Χακάν Βελή Μεμέτ(77′ Βαφειάδης), Σαπνάρας, Σιδηρόπουλος, Γιαννακιτσίδης, Γκουτσίδης(65′ Αντωνιάδης), Ντίνας(27′ Φουρλατάρας), Αρετάς, Μπαϊκαρά, Βάσκος