Γ’ εθνικη: Κατεβασε «ρολα» ο Περτσας αλλα δεν καταφερε να χαρισει τον βαθμο στη Δοξα

ΑΠΕ Λαγκαδά-Δόξα Προσκυνητών 1-0

Στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής της Γ΄εθνικής η Δόξα Προσκυνητών γνώρισε την ήττα από τον Λαγκαδά εκτός έδρας με 1-0.
Η ομάδα του Γιάννη Κλειτσιώτη που είχε τον τερματοφύλακα Περτσά σε μεγάλη μέρα κράτησε το μηδέν στην άμυνα για 67 λεπτά οπότε και δέχθηκε το γκολ από τον Παναγιωτούδη.

Οι φάσεις του αγώνα

Η πρώτη καλή στιγμή του ματς ανήκει στους γηπεδούχους, όταν ο Καρακατσάνης έκανε ένα καλό σουτ αλλά ο Περτσάς έπεσε στη γωνία του και απέκρουσε την μπάλα.

Στο 34΄και πάλι ο Καρακατσάνης για τον Λαγκαδά με νέο σουτ θα στείλει την μπάλα στο δοκάρι του Περτσά.

Στο 38΄ ο Καρακατσάνης θα βγει τετ α τετ με τον Περτσά αλλά το πλασέ του θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας της Δόξας.

Η Δόξα Προσκυνητών ήταν αυτή που απείλησε πρώτη στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 54΄με τακουνάκι του Εμρέ που μπλόκαρε ο Ρίζος.

Η ομάδα του Λαγκαδά θα ανοίξει το σκορ στο 67΄ με εξαιρετικό βολέ εκτός περιοχής του Παναγιωτούδη.

Στο 83΄για τη Δόξα ο Δραγανίδης εκτέλεσε φάουλ, ο Κίτσος πήρε την κεφαλιά αλλά ο τερματοφύλακας Ρίζος απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ.

Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι έχασαν μια καλή ευκαιρία για το 2-0 αλλά ο Περτσάς απέκρουσε το σουτ του Ντούγκα εντός μεγάλης περιοχής.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΑΠΕ Λαγκαδά (Αλέξανδρος Κατικαρίδης): Ρίζος, Καραμπάς, Πολίτης, Μπάρμπας, Καραμανλής, Παναγιωτούδης, Ντούγκα, Καρακατσάνης, Παυλίδης (58’ Κρυστάλλης), Πολύζος, Αχαλινόπουλος (80’ Κοντεών).

Δόξα Προσκηνυτών (Γιάννης Κλειτσιώτης): Περτσάς, Κελεσίδης, Μόσχος, Κίτσος, Λειβαδιώτης (68’ Ιωαννίδης), Τρίχας, Εμρέ, Δραγανίδης, Σερίφης (56’ Γιαννακιτσίδης), Κλης, Δημητριάδης (85’ Μανδήλας).