Γ΄ Εθνικη: «Ξεπουπουλιασε» τον Πετεινο ο Πανθρακικος

Αποχαιρέτησε το 2023 με εμφατική νίκη

Πραγματοποιώντας επιβλητική εμφάνιση, ο Πανθρακικός πέρασε σαν άνεμος από τον Πετεινό επικρατώντας του τοπικού Άρη με 4-0! Αξιοσημείωτο μάλιστα ήταν το γεγονός πως και τα 4 τέρματα επετεύχθησαν στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Πανθρακικός μπήκε στο γήπεδο όπως πρέπει να μπαίνει, αποφασισμένος να «καθαρίσει» το παιχνίδι και το πέτυχε πολύ γρήγορα. Στο 10΄ ο Βάσκος από το σημείο του πέναλτι άνοιξε το σκορ για διπλασιάσει ο ίδιος στο 13΄ τα τέρματα της ομάδας του. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Μπρούνο Χαλκιαδάκης στο 30΄ έκανε το 3-0 ενώ διαστάσεις θριάμβου έδωσε η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιβάν Σίλβα.

Στο δεύτερο μερος ο Πανθρακικός παρουσιάστηκε πιο συντηρητικός, διατηρώντας με άνεση το 4-0 του πρώτου ημιχρόνου και αποχαιρετώντας με τον καλύτερο τρόπο το 2023 με την ευχή το 2024 να φέρει ακόμα περισσότερες επιτυχίες για την ομάδα της πόλης μας.