Γ΄ Εθνικη: Εβρεξε γκολ στο ΔΑΚ Κομοτηνης

Άνετη επικράτηση του Πανθρακικού στο τελευταίο του παιχνίδι στο ΔΑΚ Κομοτηνής

Μπορεί σε όλη την Ελλάδα να βρέχει λάσπη, ωστόσο στο ΔΑΚ Κομοτηνής έβρεξε γκολ καθώς  ο Πανθρακικός στο τελευταίος εντός έδρας ματς της χρονιάς στην Γ’ Εθνική επικράτησε με 6-0 του Άρη Πετεινού για την 33η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής.

Η αναμέτρηση δεν αντέχει ιδιαίτερης κριτικής, καθώς με το καλημέρα ο Πανθρακικός πήρε το προβάδισμα όταν μετά από σέντρα του Χιντζίδη ο Παυλίδης στην προσπάθεια του αν διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ενώ στο 7′ διπλασίασε τα τέρματα του με σουτ του Σίλβα μετά από πάσα του Βάσκου.

Στο 23′ ο Σίλβα διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα με κεφαλιά, ενώ στο 33′ ο Χιντζίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και με πολλές αλλαγές να έχουν γίνει και από τις δύο πλευρές ο Καψάσκης στο 62′  και ο Γκουτσίδης στο 66′ διαμόρφωσαν το 6-0 που ήταν και το τελικό σκορ.  Ντεμπούτο για τον Πανθρακικό έκανε ο νεαρός Γιακούπ Ισμαήλ

Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Αριστοτέλης Κωστούλας της ΕΠΣ Έβρου με βοηθούς τους Κατσαντούρα(Έβρου) και Δεμερτζη(Δυτ. Αττικής)

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ(Γ. Μαραντάς): Παϊτέρης, Χιντζίδης, Σαπνάρας, Κωσταρέλης, Γκουτσίδης, Σίλβα(59΄ Θέμελης), Γιαννακιτσίδης (68΄ Γιακούπ Ισμαήλ), Πεχλιβανόπουλος (46΄ Γκαγκάνης) , Ρουμπιές (46΄ Παπαδόπουλος), Βάσκος(46΄ Βάσκος), Παχούμης

ΑΡΗΣ ΠΕΤΕΙΝΟΥ(Αν. Νεοφυτίδης): Αθανασίου, Ασλανίδης(66΄ Δάγκας) , Δασκαλάκης, Παπαδόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Παυλίδης, Μελισσόπουλος(46΄ Ισμέτ) , Τσέκος(66΄ Τσώνης), Τσαγαλάς (59΄ Στριγκώνης), Τυριάκης (66΄ Χριστοφορίδης) , Γιαννακός