ΕΠΣ Θρακης: Μεγαλη νικη για τον ΠΑΟΚ Κοσμιου

Ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη η ομάδα του Σάββα Αϊβάζη

Νέα νίκη τεράστιας βαθμολογικής σημασίας σημείωσε ο ΠΑΟΚ Κοσμίου που επικράτησε με 2-0 του Πόντου Θρυλορίου, δείχνοντας πως βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση

Οι παίκτες του Σάββα Αϊβάζη  μπήκαν πολύ δυνατά και μόλις στο 15΄ βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 με τέρματα τον  Μπιρμπίκη στο 10΄ και του Μολλά Χουσειν στο 15΄.

Στην συνέχεια οι παίχτες του Θρυλορίου πίεσαν και προσπάθησαν να αντιδράσουν, χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες με τον Ξένο, ενώ λίγο πριν το ημίχρονο ο Μιχαηλίδης έφτασε κοντά στο τρίτο τέρμα για τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη έγιναν ελάχιστες καλές ευκαιρίες  με τον Μολλά στο 57΄ και τον Πουλιάνα λίγο αργότερα.

Για τους γηπεδούχους ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη που ξέφυγαν από την ζώνη ενώ το Θρυλόριο  με την δεύτερη συνεχόμενη ήττα  έμεινε πίσω από την κορυφή!

Την αναμέτρηση διηύθυνε ο κ. Γιαπουτζής με βοηθούς τον κ. Κουτσογιάννη και την κυρία Κρυσταλίδου, όλοι του Συνδέσμου Ξάνθης.