ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τρενο χωρις σταματημο ο Αιας Κομοτηνης

Επικράτησε άνετα της Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

Πραγματοποιώντας την καλύτερη του φετινή εμφάνιση, ο Αίας Κομοτηνής μετέτρεψε το ντέρμπι κορυφής σε παράσταση για ένα ρόλο επικρατώντας της Ολυμπιάδας Αλεξανδρούπολης με 38-52.

Ο Αίας είχε τα ηνία στο σκορ  καθόλη τη διάρκεια της αναμέτρησης ενώ στην ουσία «καθάρισε» την υπόθεση νίκη στο τρίτο δεκάλεπτο με ένα επιμέρους 5-16, φτάνοντας στο +23 (20-43). Το τελικό 38-52 ήρθε φυσιολογικά βάσει της εικόνας της αναμέτρησης.

Ολυμπιάδα-Αίας Κομοτηνής 38-52

Δεκάλεπτα:8-14,15-27,20-43,38-52

Σε κακή μέρα βρέθηκε η ομάδα και έχασε δίκαια από τον Αίαντα Κομοτηνής.Οι φιλοξενούμενοι ήταν από την αρχή μπροστά στο ματς,έχτισαν διαφορά και παρά τη προσπάθεια των παικτών μας στο 4ο δεκάλεπτο πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Ολυμπιάδα(Κανδύλης Γ.):Καζάκος,Γιαννούλης,Δρούμπαλης,Ξαφένιας 9(1),Κελεπεκίδης 3(1),Ζιούτης 4,Τσιάμης 8(1),Κατσίκας 2,Στάκος 2,Δελιακίδης ,Βλουντάρτσικ 10(2)

Αίας(Οικονομίδης Δ.):Τσιρώζης,Σχοινάκης 3,Δώδος,Βασιλάκης 2,Καλαιτζής,Πιπιλιός 8(2),Θεοδωρακόπουός,Ελευθερούδης 13(1),Βαγιάκος,Στύλας 5(1),Τερζίδης 3,Παπαευαγγέλου 18