Δυο ασημενια στο Γ ομιλο του Πανελληνιου Πρωταθληματος Στιβου Κ16 κατεκτησαν αθλητες της Ολυμπιαδας Κομοτηνης

Στη σκυταλοδρομία 3Χ1200 και στο μήκος

Το ασημένιο μετάλλιο στο αγώνισμα της σκυταλοδρομίας 3Χ1200 μ. κέρδισε η ομάδα της Ολυμπιάδας Κομοτηνής στον Γ Όμιλο του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Στίβου Κ16 που διεξήχθη 1 και 2 Ιουλίου στην Ελευθερούπολη.

Η ομάδα αποτελείτο από τους Γιώργο Καπόλλα, Πασχάλη Νικολαΐδη και Άγγελο Τάκο.

Οι επιτυχίες για τον σύλλογο στη διοργάνωση δεν σταματούν εδώ όμως καθώς ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε και ο Σαράντης Τζελέπης στο μήκος.

Επίσης 4η θέση στα 80 μ κατέλαβε ο Κερζεβάνης Χρήστος, την 5η θέση ο Δημήτρης Πασάλογλου σε ύψος και τετραπλούν με δύο ατομικά ρεκόρ, 5η θέση ο Νικολαΐδης Πασχάλης στα 1200 μ., 6η θέση ο Μπογκντάνι Χρήστος στα 80 μ., 9η θέση στα 1200 μ. ο Παπαδόπουλος Θοδωρής.

«Συγχαρητήρια παιδιά! Απίστευτη η εμφάνιση σας» σημείωσε σε ανάρτησή του ο Σύλλογος.