Χαλκινο μεταλλιο για την Ιωαννα Τριανταφυλλιδου στο Πανελληνιο Πρωταθλημα Ταεκβοντο Εφηβων – Νεανιδων

Πέντε αθλητές και αθλήτριες του ΑΣ Κομοτηνής συμμετείχαν στη διοργάνωση

Στην Αθήνα προκειμένου να συμμετέχουν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Ταεκβοντο Έφηβων Νεανίδων ΟΑΚΑ μετέβησαν πέντε αθλητές και αθλήτριες του ΑΣ Κομοτηνής. Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε το διήμερο 1-2 Ιουλίου στο ΟΑΚΑ.

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια Τριανταφυλλίδου Ιωάννα έπειτα από μια εκπληκτική εμφάνιση.

Στην  5η θέση έμειναν Μπλέτσα Δήμητρα (-44) και Τριανταφυλλίδου Δήμητρα (-42) σε αγώνες για γερά νεύρα. Στα προημιτελικά της διοργάνωσης  ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες και έμεινα ένα βήμα πριν τα μετάλλια

Στην 5η θέση  και η φιναλίστ του Under21 και μέλος της Εθνικής ομάδας Γιαννακίδου Δήμητρα όπου έπειτα από 4 συνεχείς και απαιτητικούς αγώνες ηττήθηκε στα προημιτελικά.

Ο αθλητής Πουλιάκας Θωμάς παρόλο που έκανε εμφάνιση για μετάλλιο δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του αντιπάλου του,  ηττήθηκε, μένοντας νωρίς έξω από το κυνήγι των μεταλλίων.