Α2 Βολει: Νεα νικη για την ΑΕ Κομοτηνης

Έφτασε στους 6 βαθμούς στο πρωτάθλημα

Την δεύτερη νίκη της πανηγύρισε η ΑΕ Κομοτηνής στο Πρωτάθλημα της Α2, επικρατώντας με 3-1 σετ των Ιωαννίνων στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Οι κιτρινόμαυροι έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους κερδίζοντας με 25-16 το πρώτο σετ, παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα στο οποία βρέθηκαν με δύο πόντους πίσω (2-4).

Παρόμοιο σκηνικό και στο 2ο σετ, με τους γηπεδούχους αυτή τη φορά να το «καθαρίζουν» από νωρίς και να το κερδίζουν και πάλι με διάφορα 9 πόντων και μάλιστα με το ίδιο σκορ (25-16).

Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση στο 3ο σετ στο οποίο είχαν το προβάδισμα από νωρίς (6-8 και 6-10) και παρά το μίνι σερί της ΑΕΚ για το 10-10, τελικά το κατέκτησαν με 20-25. Το σύνολο του κόουτς Καβαρατζή πάτησε και πάλι το πόδι στο γκάζι και με συνοπτικές διαδικασίες πήρε το 4ο σετ με 25-10 και μαζί την νίκη και 3 ακόμη βαθμούς.

Τα σετ: 3-1 (25-16, 25-16, 20-25, 25-10)