Α2 Βολει: Μεγαλη νικη για την ΑΕ Κομοτηνης

Κόντρα στην Άμιλλα Τρικάλων

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στον πρώτο γύρο η Αθλητική Ένωση Κομοτηνής επικρατώντας σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι της Άμιλλας Τρικάλων με 3-1 στην Κομοτηνή.

Η ομάδα της Κομοτηνής ξεκίνησε πολύ δυνατά το ματς και πήρε το πρώτο σετ με 25-20, ωστόσο η ομάδα των Τρικάλων αντέδρασε και παρότι έχανε στην μεγαλύτερη διάρκεια του δεύτερου σετ έκανε μεγάλη ανατροπή καταφέρνοντας να το κερδίσει με 25-23 ισοφαρίζοντας σε 1-1

Οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον ίδιο τρόπο(!) καθώς στο τρίτο σετ σχεδόν σε όλη την διάρκεια οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ φτάνοντας κάποια στιγμή και στο +7 όμως οι Κομοτηναίοι έβγαλαν φοβερή αντίδραση και γύρισαν πλήρως το σετ κερδίζοντας το μάλιστα με  25-22. Στο τέταρτο σετ η ομάδα της Κομοτηνής δεν επέτρεψε σε κανένα σημείο του αγώνα στους φιλοξενούμενους να ελπίζουν κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 25-15 παίρνοντας μεγάλη νίκη

Επόμενο ματς για την ομάδα της ΑΕΚ την επόμενη εβδομάδα, στις 20 Ιανουαρίου, ξανά στην Κομοτηνή με αντίπαλο τον Φοίνικα Πολίχνης

Τα σετ: 25-20, 23-25, 25-22, 25-15