A2 Βολει: Αποχαιρετησε το 2022 με ηττα η ΑΕ Κομοτηνης

Πρώτη εντός έδρας ήττα για τους «Κιτρινόμαυρους»

Την τρίτη φετινή της ήττα και πρώτη στην έδρα της υπέστη η ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕ Κομοτηνης, χάνοντας από την Ελπίδα Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης με 1-3 σετ.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, είχε εξαιρετικές φάσεις και τελικά υπερίσχυσε – δίκαια – η φιλοξενούμενη ομάδα. Η ομάδα της πόλης μας έχασε αρκετό «έδαφος» στο βαθμολογικό πίνακα με τις τελευταίες ήττες και η απόσταση από την κορυφή μεγάλωσε.

Οι φιλοξενούμενοι γενικότερα βρέθηκαν σε καλύτερη  ημέρα και δυστυχώς οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να πάρουν κανένα βαθμό. Η αναμέτρηση κρίθηκε στα πολλά λάθη της ΑΕΚομοτηνής, στα 14 χαμένα σέρβις που είχε καθώς και στην καλή άμυνα της Ελπίδας.

Συνολικά το παιχνίδι διήρκεσε 113΄και έγιναν σκληρές «μονομαχίες» και στα 4 σετ.