Α ΕΠΣ Θρακης: Νικη στο ρελαντι για Πανθρακικο

Επικράτησε με «σβηστές» μηχανές του Πόντου Κομοτηνής

Χωρίς να  πατήσει γκάζι και χάνοντας σωρεία ευκαιριών, ο Πανθρακικός πολύ εύκολα επιβλήθηκε  με 0-3 του Πόντου Κομοτηνής, φτάνοντας τους 55 βαθμούς. Οι νικητές αγωνίστηκαν με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή τους, ενώ χαρακτηριστικό είναι η δεύτερη συμμετοχή του τερματοφύλακα Κασκαντάμη και του Γκουτσίδη.

Ο Πανθρακικός είχε δοκάρι στο 10΄ με τον Αμέτ Ερκάν, ενώ ο ίδιος στο 15΄ άνοιξε το σκορ με υπέροχο πλασέ. Λίγο αργότερα, στο 23΄, ο Δραγανίδης με έναν σουτ μετά από κόρνερ έκανε το 0-2, σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη και στο 68΄ ο εξαιρετικός για άλλη μία φορά Παύλος Σμάλης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-3

Διαιτητής: Μπαλάφας  Βοηθοί: Παναγιωτίδης , Κοτσαρίδης

ΠΟΝΤΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ : Τζιρανίδης, Κοτανίδης, Παπαδόπουλος, Μακρής (32΄ λ.τρ. Ζουρνατζίδης), Μπαστουνόπουλος, Πανταζής, Μακιτσιάν, Νταγταλιανίδης, Ταβασίδης (65΄Μορφακίδης), Τσικλαούρι, Δημητρίου

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ : Κασκαντάμης, Καλογρανάς, Γκουντάκης, Σιδηρόπουλος, Σαπναράς, Σμάλης, Γκουτσίδης (46΄Τζελέπης) , Δραγανίδης, Αμέτ Ερκάν (66Μπεναβέλης), Αντωνιάδης, Φουρλατάρας (60΄ Σοπιάδης).