30η Αγωνιστικη Γ΄εθνικης κατηγοριας

Δόξα Προσκυνητών – Μακεδονικός Φούφα 1-2

Στο τελευταίο της παιχνίδι  για φέτος στο πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής η Δόξα Προσκυνητών γνώρισε την ήττα από τον Μακεδονικό Φούφα με σκορ 1-2.

Η ομάδα του Γιάννη Πουρλιάκα παρά τις πολλές απουσίες είχε καλή παρουσία στο συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά πλήρωσε την πεντάλεπτη αδράνεια  της άμυνας της στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους όπου δέχθηκε τα δύο τέρματα των φιλοξενούμενων.

Το 0-1 σημειώθηκε στο 43΄όταν ο Κοπατσάρης έβγαλε ωραία μπαλιά στον Ρωμαίο, ο οποίος πλάσαρε εύκολα τον Περτσά.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους αντιστράφηκαν οι ρόλοι, ο Ρωμαίος έβγαλε ωραία κάθετη στον Κοπατσάρη που με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα μπήκε πιο δυνατά και μείωσε σε 1-2 με τον Βάσκο, ο οποίος σημείωσε το 10ο του γκολ στο πρωτάθλημα.

Μετά από αυτό το τέρμα η Δόξα πίεσε για την ισοφάριση, είχε δύο καλές ευκαιρίες με τον Βάσκο, οι οποίες όμως δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ και έτσι το 1-2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι τελείωσε μια πετυχημένη χρονιά για τη Δόξα Προσκυνητών η οποία στην παρθενική της συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής,  όπου θα αγωνίζεται και του χρόνου,  τερμάτισε στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 25 βαθμούς έχοντας 6 νίκες, 7 ισοπαλίες και 15 ήττες με 26 γκολ υπέρ και 46 κατά.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Δόξα Προσκυνητών (Πουρλιάγκας): Περτσάς, Δημητριάδης, Καραγιαννίδης, Λειβαδιώτης, Μόσχος, Τρίχας, Πρασιωτης, Δραγανίδης, Βάσκος, Κατσαρός, Καμζέλας.

Μακεδονικός Φούφας (Παπακώστας): Παπαδόπουλος, Ζιώγας, Σιδηρόπουλος, Κοπατσάρης, Τζουβάρας, Πιριτζάους, Τσικόπουλος, Δούφας, Βλαδίκας, Παπουτσίδης, Ρωμαίος.