26η Αγωνιστικη Γ΄εθνικης κατηγοριας

Καμπανιακός – Δόξα Προσκυνητών 2-0

Για την 26η αγωνιστική της Γ΄εθνικής, η Δόξα Προσκυνητών  γνώρισε την ήττα  με σκορ 2-0 από τον  Καμπανιακό  εκτός έδρας.  Η ομάδα του Γιάννη Πουρλιάκα στο πρώτο ημίχρονο για ένα τέταρτο είχε καλή απόδοση και δημιούργησε καλές ευκαιρίες για να προηγηθεί.

Οι φάσεις του αγώνα

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι, απειλώντας για πρώτη φορά στο 14΄με σουτ του Προβατίδη που χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Περτσά.

Η συνέχεια ανήκε στην Δόξα, που πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και μετά το 30΄ δημιούργησε αρκετές φάσεις για να σκοράρει.

Στο 30΄ο  Κατσαρός  έκανε ένα καλό σουτ το οποίο μπλόκαρε ο Παπουρτζής.

Στο 32΄ο Βάσκος από καλή θέση έπιασε ένα σουτ αλλά ο τερματοφύλακας Παπουρτζής απέκρουσε σε κόρνερ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό  μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τρίχα ο Δραγανίδης σούταρε στην κίνηση με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

Στο 38΄ο Κεϊτά βρέθηκε τετ α τετ με τον Παπουρτζή αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει .

Ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του Ιωαννίδη στο 41΄.

Στο 42΄οι γηπεδούχοι θα ανοίξουν το σκορ όταν μετά ωραία πάσα του Μπάλιου μέσα στην μεγάλη περιοχή ο Στεφανίδης εύκολα θα πλασάρει τον Περτσά για το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός και το θέαμα έπεσε αισθητά με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν και δεύτερο γκολ στο 82΄με πλασέ του Λεφίδη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Καμπανιακός: Παπουρτζής, Κασαπίδης, Αριζάνης (70΄Αλμπάνης), Πανούσης, Ρακαβίνας, Ασλαμπάλογλου, Νικολόπουλος (73΄Τσιότσικας), Λεφίδης, Προβατίδης, Στεφανίδης (83΄Δαδάκος), Μπάλιος.

Δόξα Προσκυνητών: Περτσάς, Φουρκάν, Μόσχος (84΄Δημητριάδης ) Λειβαδιώτης, Σιδηρόπουλος, Τρίχας, Κατσαρός, Δραγανίδης, Κεϊτά, Βάσκος, Ιωαννίδης (72 Άνυφαντάκης).