Συνεχισαν με νικες Σιδηροχωρι και Ιασμος, νικη – χρυσαφι στο φιναλε για τον Σπαρτακο!

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία σε πλέι οφ και πλέι άουτ
Συνεχίστηκε σήμερα το απόγευμα η αγωνιστική δράση σε πλέι οφ και πλέι άουτ με την 3η αγωνιστική των μίνι πρωταθλημάτων, η οποία ολοκληρώθηκε με απολογισμό 10 τέρματα, τρείς νίκες γηπεδούχων, δύο ισοπαλίες και μία νίκη φιλοξενούμενης ομάδας.

Για τα πλέι οφ, ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου πήρε έστω και δύσκολα τη νίκη στην “Καλλιπάτειρα” επί της Ελπίδας Σαπών με 0-1 χάρη σε τέρμα του Βασίλη Αντωνιάδη στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με νίκη συνέχισε ωστόσο και η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, η οποία δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Αναγέννηση Παγουρίων και με χατ τρικ του Κόσιη επικράτησε με 3-1 παίρνοντας έτσι το τρίποντο που την κρατάει στο -3 από την κορυφή.

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Πανθρακικός και Δόξα Σώστη με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 83΄με “δράστη” τον Ζήκο, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα η ομάδα του κ.Δανίδη κέρδισε πέναλτι με τον Ανδρίκου να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα κάνοντας το 1-1.

Για τα πλέι άουτ η Δόξα Γρατινής επικράτησε με 2-0 της Βιστωνίδας Κοπτερού, ενώ τεράστιας σημασίας νίκη πήρε ο Σπάρτακος με 1-0 χάρη σε τέρμα του Χαϊνάκη στο 92ο λεπτό.

Τέλος χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ορφέα Στρύμης και τον Ορφέα Ξυλαγανής.

Τα αποτελέσματα:
Ελπίδα Σαπών -Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 0-1 (62′ Αντωνιάδης)
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Αναγέννηση Παγουρίων 3-1 (3′ Κόσιης, 10΄Κόσιης 18 Κόσιης – 65′ Μούλιος)
Πανθρακικός – Δόξα Σώστη 1-1 (83′ Ζήκος – 87′ πεν. Ανδρίκου)