Νεα διακριση για την Μαρια Παναγιωτιδου του ΠΑΣ Πρωταθλητων Κομοτηνης

Απαρατήρητα

Η Μαρία Παναγιωτίδου επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό των 400μ.(κατηγορία W35) που έγινε το βράδυ της Τρίτης στο Τορούν. Στον τελευταίο τελικό της τρίτης ημέρας του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Κλειστού Στίβου Διαχρονικών Αθλητών, η αθλήτρια του ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής έκανε εξαιρετική κούρσα και με επίδοση 58.62 τερμάτισε στην τρίτη θέση, πίσω από την Aneta Lemiesz (Πολωνία) που ήταν η νικήτρια με 55.97 και την Snezana Bechitna (Ιρλανδία) που ήταν δεύτερη με 58.14.

Για τον λόγο αυτό ο Σύλλογος της ΠΑΣ Πρωταθλητών εξέδωσε συγχαρητήρια ανακοίνωση για τη μεγάλη αυτή επιτυχία, επισημαίνοντας πως πρόκειται για μία αθλήτρια πρότυπο, που δε σταματά ποτέ να προσπαθεί και βρίσκει πάντα ένα λόγο να μην τα παρατά. Β.Σ.